کسب اطلاعات لازم درباره ی کنجد

دانستنی‌های راجع‌به روغن کنجد

از آن جایی که نقطه دود روغن کنجد 220 جايگاه است، برای سرخ کردن مناسب نمی‌باشد مگر این که در حرارت‌های تحت و با زمان دوران کوتاه از آن به کارگیری شود .
,تغذیه
سلامت معاش سالم روغن کنجد از روغن‌های موءثر و مطلوب در طبخ غذا محسوب میگردد . این روغن حاوی اسید چرب اشباع نشده بوده که عمدتاً دربردارنده چندین باند دوگانه است بدین ترتیب افراد در گیر به بیماری‌های قلبی و عروقی می توانند از این روغن به کار گیری نمایند چرا که مصرف آن به کاهش کلسترول امداد مینماید .نکته زیاد مهم در مصرف این نوع روغن، استاندارد بودن آن و داشتن مجوزهای بهداشتی مناسب می باشد چرا که روش استخراج روغن بر کیفیت آن تأثیر زیاد متعددی می‌گذرد . در صورتی که استخراج آن با روش‌های نامطلوب باشد، می تواند سبب به افزایش پراکسیدان ها در آن گردیده و آسیب‌هایی از جمله بروز رادیکال‌های آزاد در بدن شود .

بهترین استعمال از این روغن در پخت و پز غذاها می‌باشد به طور مثال با ریختن این روغن روی برنج و یا بیش تر کردن در خورش مصرف شود .

روغن کنجد به استدلال داشتن مقاومت بالا در برابر حرارت دود نمی‌کند، کف نمی‌کند، تغییر و تحول رنگ نمی‌دهد و بوی نامطبوع در آشپزخانه تولید نمی‌کند . به همین استدلال جهت سرخ کردن ملایم نیز مناسب است . در عین اکنون موجب خوش طعم شدن مواد غذایی شده و برای تهیه و تنظیم و مصرف سالاد سفارش می‌شود .مراقبت
روغن کنجد از گزاره نکات بهداشتی که باید در مراقبت و مصرف همه روغن‌ها و به ویژه روغن کنجد رعایت شود این می‌باشد که آن ها را دور از رطوبت و نوروروشنایی بی واسطه خورشید نگهداری کرده و در جای خنک قرارداد، همینطور می بایست در ظرف درب بسته محافظت شود و پس از هر بار مصرف درب ظرف سفت بسته شود .

روغن مصرفی می بایست در ظروفی با درب سفت و تندرست و به به دور از گرمای اجاق گاز نگهداری شود و هرگز نباید قاشق آغشته به رطوبت و مواد غذایی را باطن ظرف روغن فرو موفقیت و یا این که این‌که روغنی که یک‌بار مصرف شده می‌باشد را مجدداً به ظرف روغن برگرداند . فقط قضیه منع مصرف روغن کنجد در برخی از اشخاص می‌باشد که با مصرف آن مبتلا آلرژی میگردند .آیا
روغن کنجد جذب خوراک می‌شود؟ بعضا از اشخاص تصور می‌کنند برخی از روغن‌ها نظیر روغن کنجد حین سرخ کردن جذب طعام نمیشود در صورتی که این نظر صحیح نیست و تمامی روغن‌ها به هر اکنون جذب مواد غذایی خواهند شد ولی این مورد به بافت ماده غذایی نیز بستگی داراست .

اما غیر از این دو جذب روغن بیشتر، به نوع سرخ کردن هم متعلق می‌باشد . در شرایطی‌که اجازه بدهیم مواد غذایی پیشین از سرخ کردن کمی کم آب شوند و چه بسا پاره ای نمک به آنان بزنیم تا آب آنان گرفته شود و بافتشان جمع‌تر شود، روغن کمتری به خویش می گیرند . البته شایسته ترین روغن‌ها برای سرخ کردن، روغن‌های سرخ کردنی می‌باشند که مقاومتشان در برابر حرارت مضاعف میباشد و در اثر حرارت کمتر تجزیه می‌شوند و مقدار مواد سمیشان که برای بدن زیان آور میباشد حین حرارت دیدن کمتر آزاد می‌شود . پس روغن‌هایی که اختصاصی سرخ کردن نیستند را نباید برای سرخ کردن به کار گیری کرد چون به حرارت مقاوم نبوده و تجزیه میشوند . برای سرخ کردن حتماً بایستی روغن سرخ کردنی استفاده کرد .

بهترین
به کار گیری از این روغن در پخت و پز غذاها است به طور نمونه با ریختن این روغن روی برنج و یا بیش تر کردن در خورش مصرف شود جذب روغن یک زمینه میباشد و مضر بودن آن مسئله‌ای دیگر که اما دومی بسیار مهم‌تر است . ممکن هست یک روغن 10 درصد کمتر یا این که بخش اعظم جذب ماده غذایی شود که چندان حیاتی نمیباشد زیرا سرخ کردن طولانی برهه زمانی با یک روغن غیر مناسب است که موجب جذب هرچه عمده روغن می گردد . درصورتی که روغن قابل قبولی برای سرخ کردن استفاده کردیم و روغن جذب ماده غذایی شد می‌توان با کاغذهای خشک‌کن روغن طولانی تر را تا حد زیادی خارج کرد تا کالری ماده غذایی قلیل شود .
در ضمن، خوب تر است توجه ما عمده به خط مش سرخ کردن، حرارت و بازه اندک سرخ کردن، به کارگیری نکردن از یک روغن به دفعات و به کارگیری نکردن از روغن غیر سرخ کردنی برای این فرایند باشد .

نکته حساس در مصرف روغن کنجد این میباشد که نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد زیرا از نظر تولید انرژی در بدن هر گرم از روغن متساوی نیز می‌باشند و دریافت بخش اعظم از نیاز باعث به ذخیره چربی در بدن و قابلیت و امکان ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها را ارتقا می دهد .


برچسب‌ها: شستشوی کنجد ,
+ نوشته شده در  پنجشنبه 21 تير 1397ساعت 11:27  توسط آسمان کنجد  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]